Sandmat

Sandmat

Rodzaje geokompozytów i ich zastosowanieGeokompozyty to materiały złożone z minimum dwóch faz: jednej mineralnej (np. piasek, żwir, glina) i jednej organicznej (np. polietylen, polipropylen). Każdy taki geocomposite służy do poprawy właściwości fizycznych i mechanicznych gleby czy skały. Rodzaje geokompozytów to między innymi:

Geokompozyty filtracyjne – służą do oczyszczania wód powierzchniowych i podziemnych. Ich budowa składa się z warstwy filtracyjnej (np. piasku) i warstwy geowłókniny, która zabezpiecza przed przesiąkaniem i stratą kształtu.

Geokompozyty drenażowe – służą do odprowadzania wody z terenów zalewowych czy podnoszenia poziomu wód gruntowych. Ich budowa składa się z warstwy drenażowej (np. żwiru) albo geowłókniny, która zabezpiecza przed przesiąkaniem i stratą kształtu.

Geokompozyty izolacyjne – służą do izolowania termicznie oraz akustycznie budowli czy urządzeń. Ich budowa składa się z warstwy izolacyjnej (np. wełny mineralnej) i geowłókniny, która zabezpiecza przed przesiąkaniem i stratą kształtu.

Geokompozyty erozyjne – służą do ochrony przed erozją wodną oraz wiatrową. Ich budowa składa się z warstwy erozyjnej (np. maty z piasku) i geowłókniny, która zabezpiecza przed przesiąkaniem oraz stratą kształtu.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 12 (ostatnio: 16.04.2024 16:00:31)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *